Tak zdravo chorá...

Autor: Mária Trubačová | 14.10.2012 o 20:40 | (upravené 14.10.2012 o 20:47) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  106x

Porazí ma z nej, mám ju síce rada, ale raz za rok ju chytí mánia cholerika. To je potom na zbláznenie. Kontroluje a robí si samovyšetrenia každú chvíľu – po pár hodinách sa predsa môže stav rapídne zmeniť...Samozrejme ma o všetkých samokontrolách a samodiagnózach podrobne informuje. „Akože asi to bude len chrípka ,ale mám tak čudne zdurené uzliny, a ráno mi vôbec nechutilo jesť, a ledva som vstala z postele....máš to aj ty niekedy?“ No nie drahá, mne sa nechce vstať z postele pravideľne, teda nikdy, a uzliny raz sú, raz niesu, nebudem preto robiť paniku, dávno som sa tak nenudila že by som si behala po uzlinách......

Vrcholom bolo keď stretla svojho bývalého náhodne na križovatke(obaja boli vo svojich autách 5metrov od seba).....po pár sekundách zistila že ju nakazil nejakou príšernou pohlavnou chorobou (podotýkam že spolu 7rokov už pár netvoria, nespia ani nič podobné) Ako nato prišla? ...držte sa.

„Úplne bol bledý, ja neviem, taký schudnutý, určite niečo má.....fakt, myslím to vážne a ja sa už dlhšie necítim dobre, asi ma to on nakazil ...veľa chorôb sa prejaví až po pár rokoch....fakt. A najhoršie bolo že keď odbočil z križovatky zabočil do špitálskej ulici....vieš čo to znamená...“

Porazí ma, tak ona rieši pohlavnú nemoc po 7rokoch pretože sa dnes blbo vyspala a necíti ľavú madlu....Mať tak tieto problémy, ale ujala som sa toho zodpovedne, lebo keď je v svojej melancholickej nálade neradno sa s ňou baviť akože otravuje....treba ju vypočuť a starostlivo utvrdzovať o tom že je určite zdravá, že často nebýva chorá, teda že je chorá tak normálne, ani nie málo, ani nie veľa lebo aj to môže byť indikácia k nejakej chorobe, treba mať pokojný hlas a trpezlivosť. Iné správanie sa neodporúča, lebo to len predlžuje dĺžku „telefonického liečenia“. Mám v tom prax, toto choroboplodné myslenie s kompletným chorobopisom , diagnózami a možnosťami liečby zažívam tak približne 2-3x do roka. Už som si zvykla....potom viem že bude zase na chvíľu kľud a opäť bude zdravá a šťastná J moja choro-zdravá priateľka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?